Döküm Sektöründe Toz Toplama Sistemi

Döküm Sektöründe Toz Toplama Sistemi

Döküm sektöründe; ergitme, döküm, model hazırlama, kalıp hazırlama, döküm potası temizleme, taşlama, talaşlı imalat gibi bir çok proses yer almaktadır. Sektörlere göre çok farklı döküm yöntemi ve yardımcı prosesler olabilmektedir. Tüm prosesler için uygun toz toplama çözümleri geliştirmek önemlidir. Özellikle ergitme ve döküm esnasında ortama çok yoğun toz ve duman çıkışı olmaktadır. Bu kirleticiler solunum […]

Headlines

Döküm sektöründe; ergitme, döküm, model hazırlama, kalıp hazırlama, döküm potası temizleme, taşlama, talaşlı imalat gibi bir çok proses yer almaktadır. Sektörlere göre çok farklı döküm yöntemi ve yardımcı prosesler olabilmektedir. Tüm prosesler için uygun toz toplama çözümleri geliştirmek önemlidir.

Özellikle ergitme ve döküm esnasında ortama çok yoğun toz ve duman çıkışı olmaktadır. Bu kirleticiler solunum yoluyla alınması durumunda çalışanların sağlık sorunlarına neden olabilir, bununla birlikte çevre ve ürün kalitesini olumsuz etkilemektedir. Endüstriyel toz toplama sistemleri, bu tozları etkili bir şekilde toplar ve filtreler, böylece çalışan sağlığını korur ve üretim hatlarının temiz ve güvenli kalmasını sağlar. Ortama yayılan tozların prosesin işleyişine engel olmayacak hatta kolaylaştıracak şekilde yapılan sabit yada hareketli emiş sistemleri ile yapılmalıdır.

Bazı döküm uygulamalarında fazla emiş yapılması ürünün alaşım yapısını bozulmasına ve sıcaklık kontrolünün yapılamamasına neden olmaktadır, emiş gücünün düşük olması ise etkin şekilde toz ve duman toplanamamasına neden olmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz otomasyon çözümlerimiz ile döküm prosesinin farklı aşamalarında anlık debi değişiklikleri ile güvenli üretim süreçleri sunmaktayız.

Döküm ve ergitme sırasında yüksek sıcaklıkta toz ve duman toplanacağı için toz toplama sistemi tasarımı oldukça önemlidir. Hava sıcaklığı ve sıcak çapaklar göz önünde bulundurularak toz toplama sistemi ve ekipmanları seçilmelidir. Toz toplama sisteminin toz kaynağına olan uzaklığı, kıvılcım tutucu dizaynı, jet pulse filtre dizaynı, siklon dizaynı olabilecek yangınların önüne geçmek için kusursuz yapılmalıdır.

Yangın durumları için ise toz toplama sistemine yangın algılama ve söndürme sistemi, acil durum damperleri, kıvılcım algılama ve söndürme sistemleri gibi koruyucu önlemler toz toplama sistemi birlikte sunulmalıdır.

Exproof özelliklere sahip toz toplama sistemleri, döküm sektöründe kullanılan patlayıcı ve yanıcı maddelerle çalışılan ortamlarda güvenliği artırır. Yüksek sıcaklık ve yanıcı maddelerle çalışılan bölgelerde kullanıldığında, bu sistemler patlama tehlikesini minimize eder ve işyerindeki iş güvenliği standartlarını yükseltir.

Mobil filtreler ve akrobat kol gibi taşınabilir ürünler, döküm tesislerinde esnek kullanım imkanı sunar. Bu sistemler, farklı işlemlere kolaylıkla entegre edilebilir ve üretim hattını optimize ederek maliyetleri düşürür.

Expulse endüstriyel toz toplama sistemleri , döküm sektöründe temizlik, güvenlik ve verimlilik sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistemler, çalışan sağlığını, iş güvenliğini ve çevreyi koruyarak döküm sektöründe sürdürülebilir, güvenli ve yüksek kaliteli üretimi destekler.

Dökümhane uygulamalarınız için tasarımdan üretime, montajdan teknik servis hizmetlerimize kadar tüm süreçlerde uzman ekiplerimizden destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BAYİ BAŞVURUSU YAP

İş Potansiyelimizi Birlikte Büyütelim..

Sektördeki derin bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız, avantajlı ürün ve kampanyalarımızı müşteriler ile buluşturacak iş ortakları ile satış noktalarımızı büyütmek ve güçlendirmek istiyoruz. Siz de bizim iş ortağımız olarak büyümek, kazançlı bir iş modeli yaratmak ve bayilik avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, info@expulse.eu  adresinden başvuru yapabilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir.

  • Birçok üründe özel indirimler
  • Yeni ürünlerden ilk siz haberdar olun
  • Proje ve Keşif desteği
  • Gelişmiş Satış Sonrası Hizmetler
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.