Kimya Endüstrisi Toz Toplama Sistemleri

Kimya Endüstrisi Toz Toplama Sistemleri

Kimya endüstrisi olukça geniş ürün ve üretim süreçlerine sahiptir. Kimya sektöründe malzeme taşıma, eleme, karıştırma, depolama, yükleme ve boşaltma gibi bir çok farklı proses yer almaktadır. Bu tür prosesler esnasında ortama tehlikeli toz ve gazlar yayılmaktadır.   Bu tür proseslerde ortama yayılan toz ve gazlar insan sağlığını ve çevreyi olumsuz etkilemesinin yanı sıra ürün kalitesini de […]

Headlines

Kimya endüstrisi olukça geniş ürün ve üretim süreçlerine sahiptir. Kimya sektöründe malzeme taşıma, eleme, karıştırma, depolama, yükleme ve boşaltma gibi bir çok farklı proses yer almaktadır. Bu tür prosesler esnasında ortama tehlikeli toz ve gazlar yayılmaktadır.   Bu tür proseslerde ortama yayılan toz ve gazlar insan sağlığını ve çevreyi olumsuz etkilemesinin yanı sıra ürün kalitesini de etkilemektedir. Bu nedenle zararlı kirleticilerin ortama yayılmadan, kaynağından yakalanarak uygun şekilde filtre edilebilmesi için toz toplama sistemi veya gaz yıkama sistemi seçimi önem arz etmektedir.

Toz toplama sistemi seçimi yaparken kirletici tozların yoğunluğu, toz yükü, nem miktarı, tane boyutu, korozyon özellikleri, sıcaklık gibi bir çok parametre göz önünde bulundurulmaktadır. Yanıcı ve patlayıcı tozlar olması durumunda güncel ATEX yönetmelik ve standartlarına uygun Exproof Toz Toplama sitemleri üretmekteyiz.Exproof özelliklere sahip toz toplama sistemleri, kimya sektöründe kullanılan patlayıcı veya yanıcı maddelerle çalışılan ortamlarda güvenli bir çalışma sağlar. Yüksek sıcaklık ve yanıcı maddelerle çalışılan bölgelerde kullanıldığında, bu sistemler patlama tehlikesini minimize eder ve işyerindeki iş güvenliği standartlarını yükseltir.

Mobil filtreler ve akrobat kol gibi taşınabilir ürünler, kimya tesislerinde esnek kullanım imkanı sunar. Bu sistemler, farklı işlemlere kolaylıkla entegre edilebilir ve üretim hattını optimize ederek maliyetleri düşürür.

Kirletici tozların ortama dağılmadan üretim süreçlerine en uygun ekipman ve yöntem ile toplanması çok önemlidir.  Toz toplama sistemi seçim ve tasarımı yaparken üretim süreçlerini inceleyerek üretiminizi kolaylaştıracak çözümler sunmaktayız.

Uzman ekiplerimiz ile ihtiyaç ve çözümlerinizi birlikte belirleyebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BAYİ BAŞVURUSU YAP

İş Potansiyelimizi Birlikte Büyütelim..

Sektördeki derin bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız, avantajlı ürün ve kampanyalarımızı müşteriler ile buluşturacak iş ortakları ile satış noktalarımızı büyütmek ve güçlendirmek istiyoruz. Siz de bizim iş ortağımız olarak büyümek, kazançlı bir iş modeli yaratmak ve bayilik avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, info@expulse.eu  adresinden başvuru yapabilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede sizlerle iletişime geçecektir.

  • Birçok üründe özel indirimler
  • Yeni ürünlerden ilk siz haberdar olun
  • Proje ve Keşif desteği
  • Gelişmiş Satış Sonrası Hizmetler
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.